(+48) 602 770 904

Pojezierze Drawskie nad jeziorem Drawsko

WAJK jezioro Drawsko
Jezioro Drawsko Camping WAJK

Pojezierze Drawskie nad jeziorem Drawsko – piękno wśród przyrody

Jezioro Drawsko to jedno z największych i najpiękniejszych jezior Pojezierza Drawskiego. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w pobliżu miejscowości Czaplinek. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się pięknem natury.

Pojezierze Drawskie to obszar o unikalnym charakterze krajobrazowym. To teren położony na północ od Pojezierza Kaszubskiego, w obrębie Pomorza Zachodniego. W tym regionie znajduje się wiele jezior i rzek, które tworzą malownicze krajobrazy.

Jeśli szukasz spokoju i relaksu wśród pięknej przyrody, Pojezierze Drawskie to miejsce dla Ciebie. W okolicy jeziora Drawsko znajdziesz wiele atrakcji turystycznych. Można tu wybrać się na wycieczki piesze i rowerowe, wędkować, kajakować czy popływać łodzią. Wokół jeziora znajduje się również wiele plaż, na których można odpocząć i cieszyć się słońcem.

Jezioro Drawsko to nie tylko piękne krajobrazy, ale również ciekawa historia. W okolicach jeziora znajdują się liczne zabytki, m.in. kościoły, pałace i zamki. Warto odwiedzić m.in. Stare Drawsko czy Pałac w Siemczynie.

Jeśli chcesz zasmakować kuchni regionalnej, to Pojezierze Drawskie również Cię zaskoczy. W okolicy jeziora znajdziesz wiele restauracji i barów serwujących dania z lokalnych produktów. Warto spróbować m.in. tradycyjnego rybnego żuru czy karpia.

Pojezierze Drawskie to idealne miejsce dla osób, które szukają spokoju i wypoczynku wśród pięknej przyrody. To także doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek i zwiedzanie zabytków. Jeśli jeszcze nie byłeś na Pojezierzu Drawskim, to koniecznie powinieneś to zmienić!

Udostępnij

MAMY JESZCZE WOLNE

domki i pokoje

zapraszamy

Dowiedz się więcej

Domki, pokojne, nocleg

Ośrodek dysponuje zróżnicowaną bazą noclegową. nad jeziorem Drawsko na Pojezierzu Drawskim. Komfortowo wyposażone domki z łazienkami

Pole namiotowe / kemping

Pole namiotowe i campingowe posiada urozmaiconąrzeźbę terenu. Stanowiska położne są na specjalnie ukształtowanych tarasach ze starannie przystrzyżoną trawą.

Dodatkowe atrakcje

Łodzie motorowe, jachty, wycieczki, spływy kajakowe, korty tenisowe, siłownia, prywatny zarobiony staw dla wędkarzy

Ciekawa okolica

Szlaki rowerowe, spływy kajakowe, nordic walking, park linowy, zamek Drahim i wiele innych atrakcji